Vidiniai patikrinimai muitinės srityje – kaip jie atliekami ir galimybės ateičiai

Adobe Stock
- Topic: rizikos valdymas
Adobe Stock
OR
Continue reading this article
Sign up and enjoy free access to an article of your choice!
Straipsnyje analizuojama šiuo metu taikoma garantijos dydžio skaičiavimo metodika muitinės sandėliavimo procedūrose, aptariamos priežastys, dėl kurių atsiranda neatitikimų tarp verslo subjektų … teikiamų duomenų ir muitinės patikrinimų metu nustatytų referencinio dydžio reikšmių, bei įvardijamos šių skirtumų pasekmės verslui. Taip pat pateikiami siūlymai, skirti inicijuoti konstruktyvią diskusiją tarp verslo ir muitinės atstovų dėl optimalesnio garantijos skaičiavimo modelio bei kitų referencinio dydžio kontrolės ir valdymo priemonių, geriau atspindinčių realią veiklos riziką ir prekių srautus.
Irina Duleva
Straipsnyje analizuojama šiuo metu taikoma garantijos dydžio skaičiavimo metodika muitinės sandėliavimo procedūrose, aptariamos priežastys, dėl kurių atsiranda neatitikimų tarp verslo subjektų teikiamų duomenų ir muitinės patikrinimų metu nustatytų referencinio dydžio reikšmių, bei įvardijamos šių skirtumų pasekmės verslui. Taip pat pateikiami siūlymai, skirti inicijuoti konstruktyvią diskusiją tarp verslo ir muitinės atstovų dėl optimalesnio garantijos skaičiavimo modelio bei kitų referencinio dydžio kontrolės ir valdymo priemonių, geriau atspindinčių realią veiklos riziką ir prekių srautus.
Irina Duleva
Muitinės veiklos metinėje ataskaitoje pateikiama informacija apie sumokėtas dideles papildomas mokesčių sumas ir baudas dėl muitinio patikrinimo metu rastų klaidų. Šios klaidos, atsiradusios … dėl skirtingų priežasčių muitinio įforminimo metu, verslui kainuoja pinigus, kurie greičiausiai turėjo būti įtraukti į prekių savikainą - tokio tipo papildomi kaštai verslui gali būti labai nuostolingi. Apžvelkime, ką reikia padaryti, kad neliktų vietos klaidoms ir muitinis įforminimas vyktų kuo sklandžiau.
Gertrūda Bakšienė
Muitinės veiklos metinėje ataskaitoje pateikiama informacija apie sumokėtas dideles papildomas mokesčių sumas ir baudas dėl muitinio patikrinimo metu rastų klaidų. Šios klaidos, atsiradusios dėl skirtingų priežasčių muitinio įforminimo metu, verslui kainuoja pinigus, kurie greičiausiai turėjo būti įtraukti į prekių savikainą - tokio tipo papildomi kaštai verslui gali būti labai nuostolingi. Apžvelkime, ką reikia padaryti, kad neliktų vietos klaidoms ir muitinis įforminimas vyktų kuo sklandžiau.
Gertrūda Bakšienė
Europos Sąjungoje baudos už pažeidimus ir jų teisingumo klausimai yra valstybių narių kompetencija. Neseniai priimtame sprendime ES Teisingumo Teismas (ESTT) nurodė, kad 50 % dydžio nuo papildomai … apskaičiuotos muito sumos bauda yra teisinga „nepaisant atitinkamo ekonominės veiklos vykdytojo sąžiningumo ir jo taikytų atsargumo priemonių“. Ką tai reiškia ES importuotojams, kurie deklaruoja nelengvatinę prekių kilmę remdamiesi trečiųjų šalių valdžios institucijų išduotais įrodymais, kurie, kaip vėliau paaiškėja, yra neteisingi? Apžvelgiame teismo sprendimą ir aptariame, kokias išvadas galėtų padaryti suinteresuoti asmenys.
Dr Ilona Mishchenko
Europos Sąjungoje baudos už pažeidimus ir jų teisingumo klausimai yra valstybių narių kompetencija. Neseniai priimtame sprendime ES Teisingumo Teismas (ESTT) nurodė, kad 50 % dydžio nuo papildomai apskaičiuotos muito sumos bauda yra teisinga „nepaisant atitinkamo ekonominės veiklos vykdytojo sąžiningumo ir jo taikytų atsargumo priemonių“. Ką tai reiškia ES importuotojams, kurie deklaruoja nelengvatinę prekių kilmę remdamiesi trečiųjų šalių valdžios institucijų išduotais įrodymais, kurie, kaip vėliau paaiškėja, yra neteisingi? Apžvelgiame teismo sprendimą ir aptariame, kokias išvadas galėtų padaryti suinteresuoti asmenys.
Dr Ilona Mishchenko
„Kas nedirba, tas neklysta“ posakiu taikliai pasakyta, kad klysti žmogiška ir to nepakeisi. Tačiau klaidas valdyti būtina - kad jų būtų kuo mažiau, kad jos būtų kuo greičiau ištaisytos. Sąjungos … muitinės kodeksas numato trijų metų laikotarpį, per kurį verslui galima kreiptis į muitinę dėl klaidų ištaisymo, mokestinių permokų susigrąžinimo ar nepriemokos sumokėjimo. Tačiau Lietuvoje naujas nacionalinis teisės aktas nebenumato galimybės taisyti tam tikrus duomenų elementus. Apžvelkime su tuo susijusius verslui kilusius iššūkius, o taip pat ir kitų šalių praktiką bei tendencijas.
Enrika Naujokė
„Kas nedirba, tas neklysta“ posakiu taikliai pasakyta, kad klysti žmogiška ir to nepakeisi. Tačiau klaidas valdyti būtina - kad jų būtų kuo mažiau, kad jos būtų kuo greičiau ištaisytos. Sąjungos muitinės kodeksas numato trijų metų laikotarpį, per kurį verslui galima kreiptis į muitinę dėl klaidų ištaisymo, mokestinių permokų susigrąžinimo ar nepriemokos sumokėjimo. Tačiau Lietuvoje naujas nacionalinis teisės aktas nebenumato galimybės taisyti tam tikrus duomenų elementus. Apžvelkime su tuo susijusius verslui kilusius iššūkius, o taip pat ir kitų šalių praktiką bei tendencijas.
Enrika Naujokė
* Mandatory fields
By signing up you agree to the Terms of Use and Privacy Policy
or Sign up
Already have an account? Login here
Already have an account? Login here
or Sign up
Comments ()
To post a comment you need to